Wpisy użytkownika Liga Świata z dnia 4 kwietnia 2012

Liczba wpisów: 2

ligaswiata
 
Żydowski dziennikarz i bloger, Yossi Gurvitz przypomina wypowiedź rabina Eyal Qarim, który służąc w Armii Izraelskiej (IDF) w randze pułkownika jako kapelan wojskowy, na pytanie: “jak wygląda w świetle Tory sprawa gwałtów dokonywanych przez żołnierzy podczas wojny”, odpowiedział, że “podczas wojny wszelkie zakazy przeciwko moralności są unieważnione”.

Yossi Gurvitz, żyjący w Izraelu i wychowany w ortodoksyjnej rodzinie żydowskiej, jak sam twierdzi “w wieku 17 lat dostrzegł światło i stał się ateistą”. Przymusowa służba w wojsku, potem studia utwierdziły go w krytyce obecnego kierunku obranego przez Izrael, i zajmując się wydarzeniami na Bliskim Wschodzie, pisze on do wielu pism, w tym do publikacji Knessetu.

Gurvitz przypomina słowa, które przed dziewięcioma laty wyraził rabin Qarim i podkreśla, że nie zostały one zdementowane przez żadnego jego następcę ani dowódcę Armii Izraelskiej. Co więcej, Qarim służąc w specjalnej jednostce Sayaret Matkal – będącej jednostką sił specjalnych IDF, podlegającej wyłącznie Sztabowi Generalnego Sił Obronnych Izraela – był typowany na Naczelnego Rabina Armii Izraelskiej.

Rabin Qarim posunął się w swym wyjaśnieniu jeszcze dalej niż zezwalając “jedynie” na dokonywanie gwałtów przez żołnierzy. Pisze on, że  “wojny izraelskie różnią się od innych wojen tym, że są wojnami dobrymi (mitzwah)” – czyli z samej racji, że walczą Żydzi – wojny są dozwolone a nawet nakazane przez Prawo (Halacha). Rabin Qarim wyjaśnia szerzej ten – wydaje się obowiązujący w Armii Izraelskiej – Kodeks Etyczny :

“Tak samo jak zakazy przeciwko ryzykowaniu swoim życiem są podczas wojny łamane dla dobra innych, tak i łamanie zakazów przeciwko moralności jest [podczas wojny] koszerne (kashrut). Spożycie wina, z racji tej, że zostało dotknięte przez goja, w czasie pokoju jest zabronione, ale jest dozwolone podczas wojny, aby podtrzymywać ducha żołnierza. Spożycie zakazanej żywności jest dozwolone podczas wojny (a niektórzy mówią nawet wtedy gdy dostępna jest żywność koszerna), aby utrwalać kondycję żołnierza, nawet gdy jej spożycie jest zakazane w czasie pokoju. Tak samo też, podczas wojny nie obowiązują niektóre zakazy dotyczące seksualnych związków, i chociaż fraternizowanie się z kobietami-gojkami jest poważną sprawą, to podczas wojny jest dozwolone, gdyż zrozumiały jest ciężar, który żołnierz dźwiga. A ponieważ sukces całej wojny jest naszym celem, Tora zezwala na osiąganie [seksualnej] satysfakcji poprzez “diabelską chuć” (w oryginale: yetzer ha’ra - czyli gwałt), ponieważ celem jest sukces wojny.”

Yossi Gurvitz zauważa, że w myśl rabina Qarim, gwałt jest nie tylko dopuszczalny, lecz stanowi niemal podstawę w osiągnięciu celu, jakim jest wygranie wojny prowadzonej przez Żydów.

Mając nadzieję, że słowa wypowiedziane przez rabina Qarim zostały potępione, Gurvitz wysłał list do dowództwa armii izralskiej,  z czterema pytaniami czy:

“Gwałt na kobiecie podczas wojny jest zgodny z Kodem Etyki Armii Izraelskiej?”
“Jeśli nie, to dlaczego prominentny wojskowy rabin promował je?”
“Jeśli nie, to czy IDF ma zamiar przenieść do cywila pułkownika Qarim, lub postawić mu zarzuty?”
“Jak rzecznik prasowy IDF ma zamiar wyjaśnić możliwy do zaistnienia uszczerbek wizerunku na arenie międzynarodowej, wynikły z nauczania pułkownika Qarim?”
Ku swemu zaskoczeniu, Guravitz uzyskał odpowiedź. Była ona jednak krótka i nie odpowiadała na zadane pytania, co świadczy, że dowództwo armii izraelskiej jest w pełni świadome obranej doktryny wojennej, tak dobitnie wyszczególnionej przez rabina Qarim. IDF w liście odpowiedziało, że “Qarim pisząc swoje słowa nie był oficerem w służbie czynnej”,  a do reszty konkretnych pytań Yossi Gurvitza nie ustosunkowano się, ponieważ  “są one pozbawione szacunku do IDF, państwa Izrael i żydowskiej religii”.

Guravitz podkreśla jednak, że rabin Eyal Qarim jest cały czas pułkownikiem Armii Izraelskiej – IDF (Aluf Mishneh – pułkownik IDF, ranga porównywalna w armiach innych państw do generała), a jako starszy oficer w Rabinacie Wojskowym może być powołany w każdej chwili do służby czynnej.
 

ligaswiata
 
Tłum. GREGORIUS

JP2-Wojtyła-Katz błogosławi neo-„księdza” Marciela Maciela, powszechnie znanego masowego arcygwałciciela dzieci, szefa Legionistów Chrystusa i Regnum Christi
Akurat właśnie jak Benedykt-Ratzinger-Tauber rozpoczynał swoją ważną wizytę w Meksyku i na Kubie to zdarzyło się tak, że go prześwietlono. Dnia 24 marca 2012 roku została opublikowana przez dom wydawniczy „Random House” nowa książka zatytułowana „La Voluntad de No saber” (Wola niewiedzy), oszołomiła świat kiedy wskazano w niej na Ratzingera-Taubera jako na neo-„kościelnego” oficjela, który ukrył winę powszechnie znanego zbrodniarza seksualnego i ćpuna, neo-„księdza” Marciala Maciela, zwierzchnika Legionistów Chrystusa i Regnum Christi. Niezliczone zbrodnie Maciela były ukrywane przez Ratzingera-Taubera i Legionistów Chrystusa przez długie lata ale kiedy rewelacje wypłynęły na światło dzienne to nawet Legioniści Chrystusa nie byli w stanie im zaprzeczyć. Neo-„kościół” był w tarapatach kiedy Maciel był traktowany jako półbóg przez proto-pedofilskiego neo-„papieża”, bluźnierczego i bezbożnego JP2-Wojtyłę-Katza i jego cara zbrodni seksualnych Josefa Ratzingera-Taubera. Ratzinger-Tauber nie zawahał się w swojej służbie bezbożnemu JP2-Wojtyle-Katzowi. Mało tego, Ratzinger-Tauber spiskował aby złagodzić prawo, które spowodowałoby ekskomunikę Maciela. W ten sposób Maciel zamiast ekskomuniki za gwałcenie chłopców, za gwałcenie dziewcząt, gwałcenie seminarzystów i gwałcenie własnych dzieci z nieprawego łoża, został wysłany przez Ratzingera-Taubera do neo-„kościelnego” kurortu „aby pokutować i modlić się do końca życia”.

Książka relacjonuje i dokumentuje „podwójne standardy moralne” JP2-Wojtyły-Katza wymuszone przez jego pomagiera Ratzingera-Taubera. Teraz, już jako neo-„papież”, w świetle ustanowionego przez siebie prawa, Benedykt-Ratzinger-Tauber utrudniał pełne dochodzenie w sprawie zbrodni Maciela. Jest to dobrze udokumentowane, że Maciel płacił za milczenie neo-„kościelnym” wysokim oficjelom pieniędzmi darowanymi mu przez jego świecką organizację, Regnum Christi. JP2-Wojtyle-Katzowi na podstawie dokumentów udowodniono, że był beneficjentem tych brudnych pieniędzy. „National Catholic Reporter” stwierdził, że Wojtyła otrzymywał 50 tysięcy dolarów za każde miejsce na jego codziennych, prywatnych neo-„nabożeństwach” w Pałacu Apostolskim. Dokumentowanie dotyczące otrzymywania brudnych pieniędzy przez Ratzingera-Taubera jest w toku.

(Pewne informacje do tego komentarza zostały podane przez National Catholic Reporter)

Ojcowie TRADITIO