Wpisy użytkownika Liga Świata z dnia 28 lutego 2012

Liczba wpisów: 1

ligaswiata
 
• Noblistka-komunistka Wśród ostatnich laureatów literackiej nagrody Nobla są sami pisarze przyznający się do twórczości socjalistycznej lub nawet wojująco komunistycznej (np. Dario Fo)
• Komunizm w twórczości Wśród licznych wierszy są i takie "Robotnik nasz mówi o imperialistach", "Z Korei" opisujący fikcyjne bestialstwo pułkownika amerykańskiego w Korei z porównaniem do hitlerowca znęcającego się nad polskim chłopcem, "Wstępującemu do Partii" ze słowami: "Partia. Należeć do niej,...to najpiękniejsze co się może zdarzyć...", "Pytania stawiane sobie" z tekstem "Pytania brzmią ostro ale tak trzeba, bo wybrałeś życie komunisty i przyszłość czeka", wiersz o tytule "Gdy nad kołyską Ludowej Konstytucji do wspomnień sięga stara robotnica" opisując rzekomą nędzę przedwojennej Polski, "Ten dzień" w którym opłakiwała śmierć Stalina tymi słowami: "Nic nie pójdzie z jego życia w zapomnienie, Jego partia rozgarnie mrok", a także "Dytyramb ku czci Prezydenta Bieruta", "Na powitanie budowy socjalistycznego miasta", "Żołnierz radziecki w dniach wyzwolenia do dzieci radzieckich mówił tak"
• Zeszmacenie W II 1953 podpisała się pod wspólną rezolucją członków ZLP potępiającą skazanych w I 1953 duchownych z kurii krakowskiej oto cytat z tej rezolucji: "W ostatnich dniach toczył się w Krakowie proces grupy szpiegów amerykańskich, powiązanych z krakowską Kurią Metropolitalną. My zebrani w dniu 3.lutego 1953 r członkowie krakowskiego Oddziału Związku Literatów Polskich wyrażamy bezwzględne potępienie dla zdrajców Ojczyzny, którzy wykorzystując swe duchowe stanowiska i wpływy na część młodzieży skupionej w KSMM działali wrogo wobec narodu i państwa, uprawiali - za amerykańskie pieniądze - szpiegostwo i dywersję. Potępiamy tych dostojników z wyższej hierarchii kościelnej, którzy sprzyjali knowaniom antypolskim i okazywali zdrajcom pomoc, oraz niszczyli cenne zabytki kulturalne. Wobec tych faktów zobowiązujemy się w twórczości swojej jeszcze bardziej bojowo i wnikliwiej niż dotychczas podejmować aktualne problemy walki o socjalizm i ostrzej piętnować wrogów narodu - dla dobra Polski silnej i sprawiedliwej"
• W PZPR Szymborska od końca lat 40-tych należała do PZPR
• Kolejne wystąpienie W 1964 m.in. Szymborska potępiała radio Wolna Europa pisząc "...wyrażamy stanowczy protest przeciwko uprawianej na łamach prasy zachodniej ... zorganizowanej kampanii oczerniającej Polskę Ludową..."
• Dalej wierna W r. 1992 na łamach Gazety Wyborczej opublikowała wiersz potępiający lustrację i jej zwolenników. O wierszu tym Michnik pisał: "Niechaj jego przesłanie będzie i naszym głosem w sporze z nikczemnością i nienawiścią"
• Przekrój broni Szymborskiej W Gazecie Polskiej opublikowano tekst potępiając Szymborską m.in. za wiersz o koreańskim pułkowniku zastanawiając się dlaczego nie pisała o innym znanym pułkowniku - Różańskim który w więzieniu śledczym w Warszawie znęcał się nad ofiarami. Przekrój odpowiedział słowami Jana Pieszczachowicz że Sz. nie pisała o płk. Różańskim "gdyż o ile mi wiadomo Różański w Korei nie walczył". Dla przypomnienia płk. R. wydawał np. takie rozkazy: "Daj mu sk... tak, żeby krwią po ścianach sikał, to zacznie mówić prawdę"

Fragment pochodzi z płyty Ligi Świata "Biblia Zakazana" ponad 150 książek (1730-2011), tysiące zdjęć, artykułów, tabel...